Kredyty dla Ciebie
Kredyty dla Firm
Partnerzy

Oprocentowanie kredytów gotówkowych

 

Instytucje finansowe udzielające kredytów często w swoich materiałach reklamowych mamią nas niewiarygodnie wręcz niskim oprocentowaniem kredytów. Wielokrotnie jednak przekonujemy się, że realny koszt kredytu jest znacznie wyższy, niż ten przedstawiany w reklamach. Na co więc należy zwrócić uwagę w momencie zawierania umowy kredytowej, aby rzeczywiste koszty kredytów nas nie zaskoczyły?

Najważniejszą informacją i wartością, która określa koszt zaciąganego kredytu jest tak zwana Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO). Zawiera ona dane dotyczące pełnych kosztów kredytu, a nie tylko koszty odsetek. Mowa tu przede wszystkim o ewentualnej prowizji oraz o ubezpieczeniu. Te dwa elementy niejednokrotnie znacząco podnoszą ponoszone przez kredytobiorcę koszty. Każdy kredytodawca ma obowiązek podania Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania kredytobiorcy, informując go tym samym o realnych kosztach zaciągnięcia kredytu.

W celu ochrony konsumentów został wprowadzony również limit prowizji, jaka może być pobierana w przypadku kredytów gotówkowych. Na chwilę obecną został on ustalony na poziomie 5% od kwoty kredytu. Z kolei maksymalne oprocentowanie jakie mogą mieć kredyty gotówkowe uzależnione jest od tak zwanej stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego i nie może przekroczyć jej czterokrotności.

» Ubezpieczenie kredytu gotówkowego
» Rzeczywiste oprocentowanie kredytówKontakt
tel.: 697 222 317
lub 044 685 33 00 wewnętrzny 208

Powiadom znajomego

Prześlij zapytanie o
dowolny kredyt!
Formularz Kontaktowy

Newsletter

Wszelkie prawa zastrzeżone Kredyty.pl 2008  Polityka prywatności | Mapa strony