Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 maj 2016 09:18

Własny biznes i praca na etacie

W wielu przypadkach młodzi przedsiębiorcy rozpoczynają swoją przygodę z start-upem łącząc realizację swoich wizji z pracą na etacie. Wydaje się to być bardzo rozsądnym posunięciem. Stała praca gwarantuje stabilność finansową a po godzinach można oddawać się swojej twórczej pasji i stopniowo rozwijać biznes.
Rozpoczęcie pracy nad własnym biznesem wymaga odpowiednich nakładów finansowych. Prawdopodobnie bardzo szybko wyzbędziesz się swoich oszczędności i będziesz szukał innych możliwości finansowania swoich działań. Każdą złotówkę zanim ją wydasz będziesz przysłowiowo obracał dwa razy.
Dlatego też, tak istotne jest jak najlepsze planowanie swoich działań, aby każdy ruch zbliżał Cie do osiągnięcia celu bez potrzeby generowania dodatkowych kosztów. Dobrze zbadaj sektor gospodarki w którym chcesz działać i przeprowadź choćby wstępną symulację tego, jak Twój produkt będzie oddziaływać na rynek. Start-upy nie mają łatwo na rynku. Statystycznie 40% tego typu biznesów upada w ciągu pierwszych trzech lat od chwili rozpoczęcia swojej działalności. Ponad 10 lat funkcjonuje jedynie 35% innowacyjnych biznesów. Jednak mimo tak nieprzychylnych, ogólnych kalkulacji, jak najbardziej warto podejmować ryzyko. Może to właśnie Twój pomysł okaże się na tyle rewolucyjny, że zostanie pozytywnie przyjęty przez rynek i zapełni niedowartościowaną niszę.
Dzielenie czasu między pracą na etacie a rozwijaniem biznesu jest bardzo czasochłonne i wymaga wielu poświęceń. Każda wolna chwila jest nastawiona na pracę po godzinach. Tworzenie biznes planu i uporządkowanie działań, jest konieczne. Dzięki temu redukujesz koszty i nie tracisz cennego czasu na rozwiązywanie problemów, które mogły być do przewidzenia wcześniej. Dziel swoją pracę na etapy i motywuj się osiąganiem częściowych sukcesów, które doprowadzą Cie do rozwinięcia świetnego biznesu.
Zarejestruj start-up w dogodnej dla Ciebie formie, aby móc korzystać z odpowiednich ulg podatkowych lub korzystać z optymalnych dla Ciebie rozwiązań rozliczania się ze wszelkich należności. Już na początku działalności zadbaj o osobne konto w banku dla firmy – mieszanie łączenie finansów nie jest najlepszym pomysłem, nawet gdy sam prowadzisz swoją działalność. Prowadzenie osobnego rachunku jest o tyle dobre, gdyż Twój start-up od samego początku będzie pracował na swoją zdolność kredytową, a na pewno będzie Ci ona bardzo szybko potrzebna.
Ponadto, gdy pracujesz na etacie, musisz zadbać jeszcze oto, aby być fair w stosunku do swojego pracodawcy. Poinformuj go o swoich planach i zakresie swojej działalności. Jest to wręcz konieczne, gdy pracodawca opłaca ZUS w ramach umowy o pracę. Sprawdź też dobrze zapisy obowiązującej Cie umowy, czy start-up nie koliduje z zakresem działań firmy.
Gdy plan działania będzie już gotowy i zarejestrujesz start-up, to będziesz mógł skupić się na pracy, która ma przynieść Ci nie tylko pieniądze ale i dużo satysfakcji. Najlepsze kredyty dla firm na start bez zabezpieczeń zostaną dla Ciebie dobrane przez specjalistów firmy Kredyty.pl. Złóż swój internetowy wniosek i czekaj na kontakt. Szeroka znajomość rynku gwarantuje zaprezentowanie Ci najbardziej aktualnych ofert, które pozwolą spokojnie prowadzić biznes. Najlepsze kredyty dla firm na start bez zabezpieczeń są świetną podporą dla młodych i ambitnych ludzi, którzy mają głowę pełną pomysłów. Przekonaj się sam, że w świecie biznesu, tak naprawdę ograniczeniem mogą być tylko koncepcje działania, resztę możesz załatwić za pośrednictwem kredytu!