piątek, 01 kwiecień 2016 03:49

Kredyt konsolidacyjny – dobry ratunek dla rozsądnych ludzi

Gdy comiesięczne zobowiązania zaczynają stawać się nie do udźwignięcia, to zaczynamy szukać rozwiązań, które będą dobrą drogą do wyjścia z trudnej sytuacji.
 
Kredyt konsolidacyjny, sprawdzony sposób, który pozwoli połączyć kredyty w jedno zobowiązanie. Co najważniejsze, płacimy jedną ratę, która jest zoptymalizowana do możliwości naszego budżetu i pokrywa wszystkie wcześniej zaciągnięte długi.
 
Wiele osób uciesz zapewne fakt, iż ową operację można przeprowadzić na wielu instrumentach finansowych. Mogą to być np. różne kredyty bankowe, chwilówki czy debety na kartach kredytowych. Choć wszystko brzmi bardzo pozytywnie, to omawiane rozwiązanie trzeba stosować bardzo rozważnie, ab nie pogorszyć swojej sytuacji finansowej jeszcze bardziej. Narzędzie, które mogłoby być naszym wybawieniem, może stać się pułapką finansową.
 
Wielu konsumentów bardzo chętnie kusi się na możliwość łączenia wszystkich zobowiązań w jedną, niższą ratę. Jednak trzeba pamiętać o konsekwencjach tego ruchu. Przede wszystkim trzeba się zmierzyć z dwoma następstwami. Klienci najbardziej odczuwają wydłużenie okresu kredytowania jak i zmianę oprocentowania. Wynika to z tego, iż końcowa cena kredytu ulega diametralnej zmianie. Choć oczywiście w ofertach jakie proponują banki można spotkać się z ofertami, które posiadają niższe oprocentowanie o cały jeden lub dwa punkty.
 
Gdy analizujemy swoje finanse pod kątem krótko terminowym, to na pewno tego typu rozwiązanie może okazać się bardzo dogodnym rozwiązaniem. Jednak gdy podsumuje się cały okres spłaty kredytu, okaże się, że przepłaciliśmy w stosunku do poszczególnych, podzielonych zobowiązań. Będziemy musieli sprostać czasem spłacie opłatom manipulacyjnym czy administracyjnym, wynikających z uruchomienia nowego kredytu. Również w przypadku konsolidacji zabezpieczoną hipoteką, mamy do czynienia z opłatami notarialnymi lub związanymi z wyceną eksperta od nieruchomości.
 
Dlatego też, w dużej mierze jest rozwiązanie dla osób które czują, iż niebawem nastąpi u nich poważny problem ze spłatą bieżących zobowiązań. Nie jest to fortel pozwalający obniżać swoje raty w całkowitym okresie kredytowania. Jest to produkt, który ma pomóc przetrwać trudną sytuację finansową i wygospodarować pieniądze w tym czasie na jeszcze inne ruchy, niż tylko spłata rat.
 
Klienci o trudnej sytuacji, powinni też pamiętać, iż to nie jest jedyne narzędzie, które pozwoli wyjść z zaistniałych kłopotów. Jeśli kredytobiorca przypuszcza, iż jego problemy są tylko chwilowe i niebawem się skończą, możliwe, iż warto rozważyć możliwość ubiegania się o karencje w spłacie lub wakacje kredytowe.
 
Jak sobie radzić z zaistniałymi problemami należy indywidualnie analizować. Na pewno nasi doradcy z Kredyty.pl chętnie pomogą dobrać sprawdzone rozwiązanie.