poniedziałek, 27 czerwiec 2016 09:05

Sprawdź swój BIK w bardzo prosty sposób

Biuro Informacji Kredytowej działa od 1997 roku, gdy to zostało powołane przez Związek banków Polskich. Instytucja ta została powołana na mocy art. 105 prawa bankowego, która zezwala tworzenie organów mających za zadanie gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji.
W obrocie pozostają takie informacje, które stanowią tajemnicę bankową, a są niezbędne do określenia zdolności kredytowej potencjalnego klienta.
Cały system został wprowadzony po to, aby jak najskuteczniej minimalizować ryzyko przy udzielaniu kredytu. Ponadto jest to doskonałe narzędzie, które sprawdza wiarygodność klienta.
Z BIK zazwyczaj korzystają pracownicy banków, którzy mają bezpośredni kontakt z klientem. Jednak Ty również możesz to uczynić! Pozwoli Ci to lepiej zaplanować swoje plany finansowe jeszcze lepiej i to zanim udasz się do banku.
Wystarczy, że wejdziesz TUTAJ i będziesz postępował zgodnie ze wskazówkami:
1. rejestrujesz się i wysyłasz kopię dowodu
2. wysyłasz przelew weryfikacyjny
3. po aktywacji wchodzisz do panelu i pobierasz informację ustawową lub profil plus ( okres testowy jest bezpłatny i masz wtedy pełną funkcjonalność)
Warto jest choć raz we własnym zakresie skontrolować dane w BIK. Dzięki temu, będziesz mieć pewność, że dane jakie są tam wprowadzone nie są błędne. W razie jakiś wątpliwości możesz poprosić o zmianę informacji w swoim banku, gdzie masz konto.